NEZABORAVNI SUSRET U ZADRU

Da vaša radost bude potpuna (Iv 15,11)

Pod ovim geslom održan je SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI u Zadru 8. i 9. svibnja 2010.

Učenici naše škole pod vodstvom s. Dolores Brkić sudjelovali su na svim susretima do sada.

Marljivo smo se pripremali pola godine. Bili smo iznenađeni a i oduševljeni prvi dan rijekom mladih (oko 30 000) koja je krenula s Foruma od crkve sv. Donata prema stadionu na Višnjiku. Zadar je bio preplavljen mladošću i radošću.

Da nas ne bi smela ni jutarnja kiša zamolili smo sv. Duju (jer je dan ranije dobro osunčao Split) da to sredi i priteče u pomoć sv. Stošiji.
I bi zatim  sunce pa smo mogli uživati u razgledavanju predivnog poluotoka.
Zadranima svaka čast, izvrsno su sve organizirali u gradu i za vrijeme programa i Euharistijskog slavlja.

- Dragi mladi, crkva i današnje društvo vas trebaju ,trebaju vašu neposrednost i otvorenost,optimizam i snagu, riječi su ohrabrenja nadbiskupa zadarskog, msgr. Želimira Puljića.

U vodiču  Susreta mladih napisano je i:

Molimo Uskrslog Isusa:
Snaži nas, da se ne umorimo.
Pomlađuj nas, da ne ostarimo.
Ti si naš život, Ti si naša mladost.
Ti budi naša potpuna radost.

Bili smo smješteni na otoku Pašmanu  sa 15-ak grupa mladih iz različitih krajeva Hrvatske i inozemstva.
Mještani su nas ugostili otvorena srca te bili izuzetno gostoljubivi u malom mjestu Ždrelcu.
Naš zajednički susret na Misi i predstavljanje grupa te mladenačko druženje ostat će nam u lijepom i nezaboravnom sjećanju.
Našu školu i sve projekte škole, od humanitarnog rada  međunarodnih projekta na stranim jezicima, predstavila je s. Dolores. Kao sjećanje na nas poklonili smo bistu sv. Dujma i grb grada Splita.
Put smo završili uživajući malim predahom u Primoštenu kupivši poklon za svoje majke jer taj dan je bio i Majčin dan.
S radošću i zahvalnošću u srcu stigli smo navečer u Split s puno dojmova i novih iskustava.

Zdenka Perajica 3.c
                                                                              Marilena Babić 3.c

objavio: Nediljka Galić   datum: 13. 5. 2010.

Budi i ti dio DRUGAčije priče

Nadležni školski liječnik, dr.Silvana Stipanović, specijalist školske medicine (silvana.stipanovic@nzjz-split.hr), Trg hrvatske bratske zajednice 7, Split /Školska poliklinika/ Kontakt:021/480 304

Popis odabranih udžbenika za šk. god. 2023./2024.

Odluka o odabiru udžbenika povijesti

« Ožujak 2024 »