ADRIJAN ŠUSTO - DRŽAVNI PRVAK IZ NJEMAČKOG JEZIKA

Prvo mjesto na državnom Natjecanju iz njemačkoga jezika za učenike srednjih škola osvojio je naš učenik Adrijan Šusto (4.b). Adrijan je pobijedio u III. kategoriji s 87 bodova.

O svom uspjehu Adrijan kaže:

Ponosan sam i sretan. Napokon mogu reći - isplatilo se!  Sad znam da je prvo mjesto u državi rezultat moga rada. Njemački učim u školi četiri godine.  Iskreno, učenje njemačkog nikad nisam doživljavao kao rad već kao lijepu zanimaciju, opuštanje... Oduvijek sam se divio njemačkoj kulturi i na ovaj način bolje sam  ju upoznavao.

Poznavanje njemačkog jezika izuzetno će mi pomoći u budućem životu, posebno zato što ću  studirati u Njemačkoj a možda i raditi.

Profesorica Klaudija Dužević i Adrijan Šusto

II. GIMNAZIJA osobito je ponosna na njegov uspjeh, a najponosnija je profesorica Klaudija Dužević, njegova mentorica.

Ovo je prvi put u zadnjih desetak godina da je jedan učenik s područja Dalmacije osvojio prvo mjesto iz njemačkog. Naime, do sada to je mjesto pripadalo učenicima sa sjevera Hrvatske.

Inače, natjecanje je održano u  gradu Krku od 11. do 13. travnja 2016. godine u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Osnovne škole Fran Krsto Frankopan u  Krku. Na natjecanju su sudjelovala 64 učenika osnovnih i srednjih škola, koji su se natjecali u sedam kategorija.

N.G.

objavio: Nediljka Galić   datum: 20. 4. 2016.