Dramska družina Druge, Stipe Radoja i Mirakul od Radoje

Stipe Radoja, bivši učenik naše škole i član Dramske družine diplomirao je ovih dana na splitskoj Akademiji izvedbom monodrame Mirakul od Radoje. Zanimljivo je to što mu je monodramu za izvedbu napisao voditelj Dramske Boris Škifić, naš profesor kod kojeg je Stipe Radoja naučio prve glumačke pokrete i na taj način zatvorio krug njegovog glumačkog naukovanja i sazrijevanja.

Edi Ćelić i Petra Kovačić, bivši članovi Dramske družine Druge, već su završili glumačku akademiju i profesionalno se bave glumom u osječkom i splitskom kazalištu Ove godine, položivši prijemni, splitsku Akademiju upisala je i Jagoda Kumrić, također nekada veoma zapažena glumica u Dramskoj družini, a kasnije glumica u hrvatskim televizijskim sapunicama. Dunja Ercegović je nakon završetka naše škole i odlaskom iz Dramske nastavila glumiti u zadarskom kazalištu, no ubrzo se posvetila kantautorskom pjevanju i postigla zapažene uspjehe na europskoj razini.

objavio: Nediljka Galić   datum: 21. 10. 2016.