TERENSKA NASTAVA U MEĐUGORJU

Dana 11. studenoga rano ujutro učenici II. gimnazije njih 96, krenuli su na jednodnevni izlet u Međugorje. Voditeljica ovog projekta je vjeroučiteljica s. Dolores Brkić. U pratnji su bili razrednici: prof. Katja Korljan, prof. Danijela Jurkin Matijašević i prof. Nediljko Anić. Projekt je imao tri razine interdiscipliniranog pristupa: duhovni, edukativni i zdravstveni.  Još od prvih ukazanja Djevice Marije 1981. godine, to katoličko svetište preraslo je do danas u svjetski fenomen.

Prisustvovali smo sv. Misi na engleskom jeziku. Neki učenici su se ispovijedili, a maturanti su se popeli na Brdo Ukazanja. U podne smo se okrijepili i prošetali

Učenici i profesori II. GIMNAZIJE u Međugorju

živopisnim centrom mjesta u potrazi za prigodnim suvenirima.

Poslijepodne smo posjetili zajednicu Cenaccolo, centar za rehabilitaciju i socijalizaciju mladih s problemima ovisnosti. Tu se nalaze i ovisnici iz više zemalja Europe i svijeta.

Prisustvovali smo dirljivom svjedočenju štićenika koji su govorili o svome djetinjstvu izgubljenom u paklu droge. Podsjetili su nas i na pošast našeg vremena - kockanje i internet. Naglasili su tradicionalne vrijednosti obiteljskoga života kao utočište od iskušenja i ukazali da nas materijalno bogatstvo ne može ispuniti mirom ni samopoštovanjem. Posvijestili su nam snagu vjere te ljubav i milosrđe Božje.

Poslijepodne smo otišli do popularnog izletišta Etno-sela Herceg. Tamo se zaista živi kao u prošlom stoljeću. Bilo je zanimljivo sjediti pored potoka koji protječe kroz restoran.

Oko 17 sati uputili smo se prema Splitu i uspjeli stići - prije kiše.

Katja Korljan, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 14. 11. 2016.