Međunarodni Dan volontera i njihovih koordinatora

„ Nekad nam se čini da je sve što radimo samo kap u velikom oceanu. Ali ocean bi bio manji da mu nedostaje ta jedna mala kap“ ( sv. Majka Terezija )

Na dan 5. prosinca obilježava se međunarodni Dan volontera i njihovih koordinatora. Koordinatori se brinu da se volonteri osjećaju ispunjeno, da njihov rad ima smisla kroz humano solidarnu svrhu za drugoga. U Splitu taj dan je obilježen svečano kao i predhodnih godina.

Svečanost  5. prosinca 2016. godine odvijala se u Foaeju splitskog kazališta - HNK u organizaciji Udruge MI- volonterskog centra Split. Nazočili su svi predstavnici udruga i skupina volontera iz cijele Dalmacije. Dodijeljene su godišnje nagrade za razvoj i promociju volonterstva „VINKA LUKOVIĆ“ te posebne zahvalnice i priznanja za rad i prepoznatljivo djelovanje i zalaganje.

Zahvalnicu za koordiniranje volontera kroz razne projekte i djelovanje, u koje se uključuju mladi gimnazijalci kao PMI-a, dobila je s. Dolores Brkić i prof. Ivan Bošnjak. Od učenika priznanje za volontiranje primila je Lucija Šušnjar i Josipa Šarčević. Naš suradnik volonter i podupiratelj PMI-a orguljaš Mladen Bonomi, također, je primio zasluženo priznanje. Na ovoj promociji Ivan i Mladen su uljepšali i obogatili ovaj događaj svojim glazbenim nastupom.

Lucija Šušnjar - maturantica

objavio: Nediljka Galić   datum: 8. 12. 2016.