SKRIVENI KURIKUL

Nakon prekrasnog božićnog koncerta Djevojačkog zbora i solista Druge gimnazije u crkvi Svetog Križa, održana je i božićna priredba koju su učenici htjeli pokloniti svojim profesorima i djelatnicima škole, njihovoj djeci, svojim roditeljima i prijateljima. Pri kraju ove godine, a pred blagdan Božića, u četvrtak, 21. 12., u osam sati navečer, pred prepunim gledalištem u športskoj dvorani naše škole nastupili su mnogi učenici i oduševili publiku. Bez nekog posebnog isticanja, gotovo u tajnosti i uz minimalnu pomoć profesora, učenici su pripremili ovu uspješnu božićnu priredbu.

Svi su dali sve od sebe da priredba bude zanimljiva i lijepa, što im je u potpunosti uspjelo. Svojim su nas glasovima iznova oduševili solisti – Đana Smajo, Nina Radić, Laura Nikolanci, Bruno Jakobljević, Lara Prgomet i profesor  Ivan Bošnjak. Humane poruke Božića

na sebi svojstven, duhovit i poučan način, prenijeli su nam sjajni glumci: 3. a razred s predstavom „Dva duha Božića“, 2. d u simpatičnom satiričnom skeču s istom temom i 2. f u sjajnoj autorskoj predstavi „Božićno čudo“. Osim pjevača i glumaca, veliku pohvalu zaslužuje i efektna plesna točka učenica 1. d i 1. f razreda. Na kraju su se svi sudionici pridružili u pjevanju i sve je djelovalo svečano, uzvišeno i veselo, što je popraćeno dugim pljeskom mnogobrojne publike.

Boris Škifić, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 5. 1. 2018.