PISCI POD POVEĆALOM - NAŠA KNJIŽEVNA TRIBINA S NAJDRAŽOM AUTORICOM ROSIE KUGLI

U Gradskoj knjižnici Marka Marulića 7. listopada smo pod vodstvom profesorice Magdalene Mrčela organizirali književni susret s našom omiljenom suvremenom autoricom za mlade, Zagrepčankom Rosie Kugli. Susret je zamišljen kao svojevrsna tribina za srednjoškolce, ali i njihove profesore i roditelje od kojih se

Sudionice tribine

očekivalo da dođu i podrže ovo naše druženje koje je bilo daleko više od uobičajenog književnog susreta. Razgovarali smo i raspravljali o aktualnim temama o kojima autorica u suradnji sa stručnjacima potiče na edukaciju i piše, kao što su odnosi s roditeljima,

delinkvencija, alkohol, droge, škola, odgovorno spolno ponašanje, maloljetničke trudnoće, odgoj i u konačnici, oblikovanje svakog od nas kao pojedinca.

Program su vodile učenice 4. f razreda Maria Čaljkušić i Lea Lozančić. Učenice 2. a razreda Lara Baković, Lana Kasalo, Leona Pavlović, Gabriela Peljić i Alicia Sardelić napravile su zanimljivu prezentaciju o pročitanim knjigama Rosie Kugli, iznijele svoja mišljenja o važnosti zrelog razgovora o tabu temama i pročitale poticajno anonimno učeničko pismo namijenjeno autorici. Čitali smo i najdraže ulomke iz njenih knjiga, a ulozi interpretatora našli smo se Lea Bilobrk (2. a), Karla Batoz (4. f), Duje Ercegović (4. f) i ja. Snimala nas je i intervjuirala Mreža TV, a članak o našoj tribini objavljen je i u Slobodnoj Dalmaciji. Jako nas je razveselila pohvala knjižničarke Vesne Jukić Oštrek koja je izjavila: “Način na koji su moderirali tribinu, s prikazom romana Rosie Kugli i pratećim komentarima vršnjaka na društvenim mrežama nakon čitanja, odabranim ulomcima i rafalom pitanja za autoricu, mogao bi posramiti mnoge odrasle i profesionalne organizatore sličnih književnih susreta.”

Bilo nam je jako lijepo i drago nam je što smo obogatili svoje živote za još jedno iskustvo i osobu kao što je naša omiljena spisateljica Rosie Kugli kojoj od sveg srca zahvaljujemo što je došla iz Zagreba i približila nam svoja djela, kao i našoj dragoj profesorici Mrčela koja nas je potaknula da čitamo suvremene pisce i kritički razmišljamo o pročitanom.

Damira Bočina (4. a)

objavio: Nediljka Galić   datum: 18. 10. 2019.

Budi i ti dio DRUGAčije priče

Nadležni školski liječnik, dr.Silvana Stipanović, specijalist školske medicine (silvana.stipanovic@nzjz-split.hr), Trg hrvatske bratske zajednice 7, Split /Školska poliklinika/ Kontakt:021/480 304

Popis odabranih udžbenika za šk. god. 2023./2024.

Odluka o odabiru udžbenika povijesti

« Ožujak 2024 »