Međunarodni susret volontera

U prostorijama Info zone u Splitu, 19. veljače, održan je Međunarodni susret volontera. Organizator susreta je udruga „Most“. Sudjelovali su srednjoškolci splitskih srednjih škola među kojim i učenici 2. gimnazije, članovi PMI-a: Zvonimir Kita, Dora Knežević, Duje Kozomara, Jelena Prpa, Ines Suša i Margareta Zorica. Studenti, članovi organizacije AFS iz raznih država svijeta (Grčka, Kina, Rumunjska, Kanada), održali su radionicu i prezentaciju na temu teambuildinga i brainstorminga na engleskom jeziku.

Prvo što su nam definirali je teambuilding, a kasnije su nam to pokušali i dočarati kroz rad u timu. Svaki tim je trebao zajednički konstruirati toranj od novinskog papira i pokazati timski rad i kreativnost.

Zatim su nam definirali brainstorming i pokušali prikazat kako se dolazi do ideja. To su sve napravili da nam pomognu osmisliti nove projekte koje bi trebali realizirati u suradnji s Mostom i ostvarivanju različitih humanitarnih i volonterskih aktivnosti.

Upoznali smo ih s volonterskim i humanitarnim radom PMI-a kroz prezentaciju također na engleskom jeziku u kojoj smo rezimirali naš prošlogodišnji rad. Na kraju smo razmijenili e-mail-ove i nadamo se nastavku naše suradnje.

objavio: Nediljka Galić   datum: 27. 3. 2009.