SLAVLJE ZLATA U ZBORNICI

Na velikom odmoru, u srijedu, 13. 11., u našoj školi je bilo pravo slavlje. Slavilo se veliki uspjeh naše školske nogometne reprezentacije, osvojeno prvo mjesto u srednjoškolskom nogometnom natjecanju.

Prijem zlatnih nogometaša u zbornici

Nogometni prvaci su predstavljeni ravnateljici i profesorima uz gromoglasni pljesak, pritom je profesor Melić naglasio važnost tog natjecanja i istaknuo značaj svega toga, naime osvojiti prvo mjesto u srednjoškolskom nogometu oduvijek je predstavljalo veliki uspjeh u Splitu, to je nogometni grad i grad Hajduka, grad gdje sve škole žele osvojiti to srednjoškolsko prvenstvo.

Kapetan Luka Balić je ravnateljici Ivanki Kovačević uručio prigodan poklon što će ostati u arhivi

kao povijest škole, nogometnu loptu s potpisima svih igrača, uokvirenu fotografiju šampiona, zlatnu medalju i pehar.

Nakon toga se ravnateljica Ivanka Kovačević zahvalila na svemu tome, a posebno je istaknula da ju je dirnuo telefonski poziv kapetana Balića nakon i finala i za vrijeme slavlja. Ravnateljica je bila na bolovanju tada nakon operativnog zahvata, kapetan Balić je u ime cijele ekipe rekao odluku svih igrača da to prvo mjesto posvećuju njoj uz želju za brzo ozdravljenje. Da je to veliki uspjeh Druge gimnazije u nogometu, također je istaknula ravnateljica Ivanka Kovačević jer je Druga uglavnom ženska škola, pa medalja ima posebni zlatni sjaj.

Profesor Idriz Melić, trener svih srednjoškolskih trenera, na tom turniru je proglašen najboljim srednjoškolskim trenerom, je ukratko prepričao trnovit put do velikog uspjeha, nahvalio sve igrače zbog njihovog kolektivnog duha, sportskog i poštenog igranja, te zalaganja, zahvalio se profesorima na razumijevanju zbog izostanaka učenika s nastave kada su se odigravale utakmice, i istaknuo da Druga gimnazija je, po ocjeni svih pratitelja tog natjecanja, zaslužila i proglašenje najboljih igrača cijelog turnira, vratara Luku Balića, strijelca Filipa Ivaniševića, a ujedno on je po mnogima bio i najbolji igrač turnira, no kada bi se to reklo za bilo koga iz prve postave, ne bi se pogriješilo, prvenstveno za izuzetnog Sandra Lozića, te Denija Zebića i Roka Bašića. No valja istaknuti, rekao je profesor Idriz Melić, da i druga postava Druge gimnazije ima veoma talentirane nogometaše, pa on pohvaljuje sve one koji su sudjelovali na tom turniru.

Nakon toga se svaki igrač predstavio imenom i prezimenom, te razredom koji pohađa. Razred 4. b je kostur reprezentacije, u prvoj postavi od pet igrača, tri su iz 4. b, a u drugoj podstavi još dva igrača, sveukupno gotovo pola nogometne reprezentacije je iz 4. b razreda.

Na kraju su igrači ispraćeni iz zbornice gromoglasnim pljeskom.

Boris Škifić

objavio: Nediljka Galić   datum: 25. 11. 2019.