KOŠARKAŠI BRONČANI, LANA KOKOŠKOV ZLATNOG SJAJA

U ponedjeljak, 9. 12., u Zbornici za vrijeme velikog odmora bilo je posebno svečano. Profesorima i ravnateljici Ivanki Kovačević, kojoj su poklonili osvojeni pehar, su se predstavili košarkaši Druge na čelu sa srednjoškolskim trenerom svih trenera Idrizom Melićem, i Lana Kokoškov, pobjednica u streljaštvu na natjecanju srednjih splitskih škola. Ispraćeni su dugim pljeskom, a ravnateljica im je u ime svih profesora posebno zahvalila i čestitala na uspjehu.

Prijem naših sportaša

Košarkaški tim naše škole na gradskom je natjecanju osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Zanimljivo je to što su naši izvrsni košarkaši izgubili u cijelom natjecanju samo jednu utakmicu, ali ona je bila u polufinalu i tako su izgubili mogućnost igranja u finalu u borbi za prvo mjesto. Košarkaši su u grupnom natjecanju dominirali i lako pobijedili sve škole i tako se plasirali u finalno natjecanje. U polufinalu su igrali protiv Treće gimnazije, favorita natjecanja koji u svojim redovima ima dva reprezentativca, vodili su tri četvrtine, ali su posustali u zadnjoj četvrtini i izgubili s četiri razlike. Za treće mjesto i brončanu medalju igrali su protiv Elektrotehničke škole, prošlogodišnjeg pobjednika, i lako ih svladali sa sedam razlike. Zanimljivo je, također, da je u finalu Ekonomska škola pobijedila Treću gimnaziju kojoj nije igrao jedan od ponajboljih igrača zbog ozljede, a u grupnoj fazi natjecanja naša je škola pobijedila Ekonomsku školu bez većih problema. Zbog svega toga može se reći da je njihova brončana medalja i te kako zlatnog sjaja.

Učenica Lana Kokoškov, maturantica, na Prvenstvu srednjih škola u streljaštvu postigla je  izniman rezultat, od trideset natjecateljica, ona je pogodila 145 krugova, pet više od drugoplasirane i trećeplasirane, i tako nadmoćno osvojila prvo mjesto, što je svakako za posebnu pohvalu. Natjecanje se odvijalo u vrijeme štrajka pa je Lana ostala bez medalje jer se samostalno prijavila.

Posebno je u košarkaškom natjecanju srednjih škola primijećeno da prvi put u povijesti tog natjecanja naša škola ima i posebnog sponzora utisnutog na majicama igrača pored loga škole, natpis splitske tiskare Mungos, a, također, profesor Idriz Melić pozvao je sve košarkaše i učenicu Laru, kao što je to bilo i s nogometašima, na svečani ručak u Lučicu koji je sponzoriran. Primijećeno je, također, da je profesor Idriz Melić, u svom odgojnom stilu kao što je to učinio i s nogometašima, u košarkaški tim ukomponirao sve generacije učenika, od prvog do četvrtog razreda. Time pokazuje da u konačnici nije presudan rezultat, nego prvenstveno pedagoški odnos prema učenicima u smislu poštenog i korektnog sportskog nadmetanja, što je u biti i zaštitni znak Druge gimnazije.

Boris Škifić

objavio: Nediljka Galić   datum: 16. 12. 2019.