Vjeronauk

NAGRAĐENI UČENICI U RIMU

SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI U ZADRU

Rim 2010.

Dani kruha i zahvalnosti 2009.

Rim 2009.

Okupljamo se da na Njegovu - Isusovu riječ zajedno zaveslamo na pučinu života, na ovo more i vrijeme, u obitelji i narodu...
On je SVJETLO u svakom mraku, MIR u svim neverama, luka i sigurno sidrište svih naših PUTOVANJA.
Na pučini Njegovoj i sebe ćemo sresti, jedni druge ćemo prepoznati braćom i sestrama.

- Europski susret mladih " Taize "
- Svjetski susreti mladih (Koln...)
- Nacionalni susreti mladih Rijeka, Osijek, Šibenik, Pula i Varaždin, Zadar
- Humanitarna skupina " Prijatelji Malog Isusa "
- Volonterstvo u raznim udrugama ( Most, Zdenac, Centar za autizam...)

- Dani kruha i zahvalnosti ( u duhu natjecateljstva) s interdisciplinarnim pristupom i humanitarnim akcijama
- Glazbeno-scenska skupina " Suncokret "
- Božićni program i prigode
- Terenska nastava (Vukovar, Zadar, Hvar, Šibenik, Vepric, Salona-Solin, Mostar, Međugorje...)
- Županijsko i državno natjcanje iz vjeronauka ( godinama 2. mjesta)
- Kulturno-duhovno Hodočašće u Rimu ( kao terenska nastava)

Rim, Cvjetnica, s. Dolores Brkić - vjeroučiteljica i učenici... i već 18 godina za redom

Cilj ovakvih putovanja i susreta je širenje prijateljstva, mira i razumijevanja među mladima, promicanje Hrvatske, grada Splita i naše škole, upoznavanje kulturnih vrijednosti europskih zemalja, služenje stranim jezicima u konverzaciji s mladima iz svijeta, razvijanja duha bliskosti, suradnje, mira i tolerancije, odgojnim i duhovnim vrijednostima koje treba razvijati među mladima.

Humanitarna i volonterska aktivnost

- Cilj je odgajati mlade za vrednote, altruizam, solidarnost i djelotvornu ljubav. Naše geslo je "IMAJ SRCA". Za međunarodni dan volontera i blagdan sv. Nikole organizirana se humanitarna akcija za beskućnike grada i najsiromašnije obitelji. Učenici i profesori daruju Nikolu (naše bližnje), a ne Nikola njih kako je to uobičajno. Svi dobivaju dar sreće u srcu. Uključeni su svi učenici bez obzira na vjeru, spol i dob

- Ista aktivnost naših volontera i humanitarne skupine za udrugu "Most" je ponovlja se i za SUDAMJU.

Povratak na projekte

Aktualnosti