UČENICI DRUGE GIMNAZIJE NA MATEMATIČKOM OŽUJKU

Agencija za odgoj i obrazovanje organizirala je međužupanijski stručni skup za učitelje i nastavnike matematike Splitsko-dalmatinske, Dubrovačko-neretvanske Šibensko-kninske i Zadarske županije. Stručni skup organizirao je različite manifestacije kako bi se obilježili svi datumi važni za matematiku, a njihova provedba nije prošla ni ovaj put bez matematičara Druge gimnazije. Tko je sve sudjelovao i na koji način, pročitajte u nastavku…

U Tjednu mozga koji se obilježavao od 15. do 21. ožujka sudjelovali su učenici Druge gimnazije pod budnim okom svojih mentorica, profesorice Sanje Vitaljić i profesorice Dine Spahije. Ananda Đuranović (4.f) i Eni Pandža (4.f), pripremile su izlaganje na temu Matematika i anksioznost. Ananda i Eni su, u ovom edukativnom predavanju, iznijele vjerovanje da anksioznost u matematici nije produkt lošeg znanja matematike nego samog poimanja matematike kao teškog predmeta. Stanje anksioznosti problem je današnjeg društva, čak 20% populacije pati od ovog poremećaja koji izaziva uznemirenost, uplašenost, ograničava sposobnosti i blokira mozak. Nemojte propustiti ovo informativno izlaganje naših učenica. Ono je dostupno samo jednim klikom na priloženi link.

bit.ly/Matematička anksioznost

U Tjednu mozga svoje je predavanje imao još jedan iz izlagački dvojac. Radi se o Sari Bajić i Ivanu Mandiću koji su pripremili rad na temu Korelacija mozga i matematike. Radi se o još jednom edukativnom predavanju kojim su naši učenici pokazali važnost matematike u svakodnevnim mentalnim operacijama, na koji način one utječu na našu svijest i koliko su nam u životu zaista potrebne.

bit.ly/Korelacija mozga i matematike

U sklopu Matematičkog ožujka organiziran je i proslavljen svjetski Dan matematike koji se obilježava 14. ožujka, a ujedno je i Dan broja Pi. Povodom ovog naše su učenice: Paula Katić (2.e), Mia Milković (2.f) i Ana Žarković (2.f) zajedničkim su izlaganjem pokazale metode kojima možemo približno konstruirati broj Pi. Svaka od učenica iznijela je jednu od metoda koja dokazuje približnu vrijednost. Izlaganje su pripremile pod mentorstvom profesorice Sande Ilić. Izlaganje je od vas udaljeno jednim klikom na priloženu poveznicu.

Sudionici su bili jako zadovoljni s pripremljenošću predavača i zanimljivosti tema, organizacijom i entuzijazmu u pripremi skupa i predavanja. Smatraju sve teme skupa jako poučnima, primjenjivima u nastavi te poticajnima za rad s učenicima. Najveći broj sudionika pohvalio je zanimljivost, kreativnost i aktualnost skupa, a posebno su zadovoljni napretkom kvalitete skupa tijekom godina.

objavio: Nediljka Galić   datum: 27. 4. 2021.

Budi i ti dio DRUGAčije priče

Nadležni školski liječnik, dr.Silvana Stipanović, specijalist školske medicine (silvana.stipanovic@nzjz-split.hr), Trg hrvatske bratske zajednice 7, Split /Školska poliklinika/ Kontakt:021/480 304

Popis odabranih udžbenika za šk. god. 2023./2024.

Odluka o odabiru udžbenika povijesti

« Ožujak 2024 »