2020.

MJESEC HRVATSKE KNJIGE  U DRUGOJ

Sjajna književna imena u online Mjesecu hrvatske knjige u Drugoj

Iako zdravstvene (ne)prilike ne daju mnogo manevarskog prostora za književne susrete, vrijedni su učenici II. gimnazije uspjeli doći do svojih najdražih književnika. Učenici 1.d, 2.f i 3.a razreda izrazili su želju za razgovorom s Grozdanom Ribičić, ravnateljicom Gradske knjižnice Marka Marulića, te postavljanjem videopitanja četirima omiljenim književnicima: Vladimiru Bakariću, Ivani Bodrožić, Rosie Kugli i Silviji Šesto, a naša vrijedna montažerka Dora Vilibić (3.a) dokumentirala je sva događanja.

Autori su s nama nesebično podijelili svoje vrijeme i razmišljanja o trenutačnoj književnoj produkciji, važnosti čitanja za osobni rast i razvoj te poziciji hrvatskih književnika danas. Govorili su o svojim antologijskim knjigama („Ljubav koja ne može proć“ – V. Bakarić, „100% pamuk“, „Sinovi, kćeri“ – I. Bodrožić, „Nisam ti rekla“, „Dvije crte plavo“ – R. Kugli, „Debela“ – Silvija Šesto) i njihovu utjecaju na nove generacije koje ih rado čitaju kao lektirne naslove. Ovom im prilikom zahvaljujemo što su sudjelovali u našem projektu i proslavi Mjeseca hrvatske knjige. Vjerujemo da nas u nadolazećoj godini čeka povoljnija epidemiološka situacija, a samim time i mnogo više književnih susreta kojima se posebno veselimo.

Magdalena Mrčela, voditeljica projekta

TJEDAN ZABRANJENIH KNJIGA U DRUGOJ  (2021.)

U SPLITU OBILJEŽEN SVJETSKI DAN PREVENCIJE SUICIDA

GOSTOVANJE NAŠIH UČENICA NA HRT-U: OSVIJESTIMO SVOJU OKOLINU O VAŽNOSTI MENTALNOGA ZDRAVLJA

2. F USPJEŠNO ZAVRŠIO PROJEKT SUSTIPAN - TIHI ČUVAR GRADSKIH USPOMENA

NOĆ KNJIGE 2021. U DRUGOJ GIMNAZIJI: PREDSTAVLJANJE ROMANA IZMEĐU

KNJIŽEVNI SUSRET NAŠIH PRVAŠA S LEKTIRNIM PISCIMA  (2020.)

NAŠI UČENICI U KREATIVNOM ZADATKU „NOVO NORMALNO 2020.“

TJEDAN ZABRANJENIH KNJIGA (2019.)

2017. Promocija knjige naše profesorice

2017. Učenici druge moderatori na festivalu svjetske književnosti