FINANCIJSKA PISMENOST (FINANCIAL LITERACY) - TREĆI MODUL ERASMUS + U SLOVAČKOJ

S dolaskom nove školske godine došlo je vrijeme i za treći modul našeg Erasmus + projekta „Integrated Literacy in Action“. Ovaj je put naša Erasmus ekipa otputovala u Rožnavu, gradić u Slovačkoj, gdje su od 10. do 14. listopada sudjelovali u modulu „Financijska pismenost“, čije su tematske okosnice bile turistička agencija te štednja i potrošnja.

U katedrali u Košicama

Nakon početnog upoznavanja s učenicima iz Slovačke, Španjolske i Zagreba trema je brzo nestala, a naši su učenici predstavili svoje zemlje kroz zanimljive escape room prezentacije, koje su bile osmišljene kao turističke agencije. Drugi je dio zadatka bio prikazati mirovinski sustav svoje zemlje, nakon čega su učenici usporedili različite sustave kako bi uspješno mogli izvršiti zadatak osmišljavanja idealnog mirovinskog sustava. U poslijepodnevnim satima razgledali su Rožnavu i prekrasnu prirodu u okolici. Isto tako, spustili su se u očaravajuću špilju Gombacek, nakon čega su posjetili vilu Betliar, jednom u vlasništvu obitelji Andrassy,

koja ih je oduševila svojim bogatstvima.

Osim u Rožnavi dva su dana bila provedena u Košicama, drugom najvećem slovačkom gradu, gdje su učenici sudjelovali u radionicama u slovačkoj Nacionalnoj banci. Radionice su, prije svega, bile inspirirajuće jer su učenike potaknule na razmišljanje o organiziranju vlastitog novca, što uključuje štednju, ali i pametno trošenje zarađenog i ušteđenog novca.

Dok su učenici sudjelovali u radionicama, nastavnici stručnjaci, prof. Ilić i prof. Vitaljić sa svojim slovačkim, španjolskim i zagrebačkim kolegama, vrijedno su radili na izradi kurikula za ovaj Modul i rezultate su svog rada predstavili zadnji dan boravka u Slovačkoj.

Tjedan je završio u veselom tonu – učenici su pokazali tipične plesove svojih zemalja pa su se u plesnoj atmosferi oprostili jedni od drugih.

Cijeli je tjedan bio uzbudljiv i zabavan te ispunjen poučnim radionicama i aktivnostima. Sigurni smo da su naši učenici stekli nove prijatelje i stvorili mnogo lijepih sjećanja.

Priloženi dokumenti:
IMG-20221109-WA0001.jpg (352.52 KB)
IMG-20221109-WA0002.jpg (631.07 KB)

objavio: Nediljka Galić   datum: 9. 11. 2022.

Budi i ti dio DRUGAčije priče

Nadležni školski liječnik, dr.Silvana Stipanović, specijalist školske medicine (silvana.stipanovic@nzjz-split.hr), Trg hrvatske bratske zajednice 7, Split /Školska poliklinika/ Kontakt:021/480 304

Popis odabranih udžbenika za šk. god. 2023./2024.

Odluka o odabiru udžbenika povijesti

« Ožujak 2024 »