LES CIGALES PONOS DRUGE

Na Večeri francuske kulture u pjesmi i riječi (Soirée de la culture française à travers des chansons et des poèmes) koja se održala u Pučkom otvorenom učilištu u Imotskom sudjelovala je dramska skupina naše škole Les cigales koju čine: Tonka Klarica, Izidora Vučemilo (1.a), Nina Laurić, Matea Letica, Marta Ribičić, Leona Ćapeta (2.a), Maria Šarić (2.f), Gorana Grubić, Paulina Talijančić, Nina Marasović (3.a) i Helena Radić (3.c) pod mentorstvom profesorice Silvane Soldo.

Foto: Mia Milković / Les cigales

Gorana je Grubić na flauti odsvirala pjesmu  "La Bohème" autora Charlesa Aznavoura, Helena je Radić otpjevala i na gitari odsvirala pjesmu Patricka Watsona "Je te laisserai des mots". Potom su sve učenice recitirale stihove Jacquesa Prèverta iz  pjesme "Barbara", a za kraj

Marta Ribičić otpjevala je pjesmu Indile "Love story". Na Večeri francuske kulture kroz pjesmu i riječi bilo je mnoštvo škola: OŠ Brda Split, OŠ Mejaši Split, OŠ Stobreč - Stobreč, OŠ Žrnovnica - Žrnovnica, OŠ Kamen-Šine Split, OŠ Josip Pupačić -Omiš, Gimnazija Dinka Šimunovića - Sinj i Gimnazija dr. Mate Ujevića Imotski. Cvrčci su još jednom pokazali baratanje francuskim jezikom.

Mia Milković

objavio: Nediljka Galić   datum: 19. 1. 2023.