POKRENI SEBE, PROMIJENI SVIJET

Nacionalna konferencija ''POKRENI SEBE, PROMIJENI SVIJET'' održana je 22. rujna 2014 u Zagrebu. Organizatori su bili Hrvatska mreža volonterskih centara i Volonterski centar Zagreb a tema skupa  je volontiranje mladih u sustavu odgoja i obrazovanja.

Uz predstavnike raznih sektora, ministarstava i volonterskih centara nazočili su i mnogobrojni volonteri i njihovi koordinatori iz odgojno-obrazovnih ustanova.

Volonteri Druge

Izlaganje o volontiranju, bitnim odgojnim ciljevima , kronologiji, suradnji s raznim udrugama te posebno o projektu  Splite otvori srce imala je koordinatorica volontera PMI-a naše škole,  s. Dolores Brkić, prof.  Svoju volontersku priču izložila je i naša učenica Ela Kalinić, 4.a . Skupu su nozočile još tri naše učenice, aktivne volonterke iz 4.b: Mara Šitum, Nikolina Buzov i Laura Budimir.

Posebno smo bili ponosni jer je misao o volontiranju naše bivše učenice, predsjednice volontera II. GIMNAZIJE Antonele Barun (Volontirati sam počela kada sam shvatila da svijet mogu mijenjati počevši od same sebe – jednostavno nemjerljivo s bilo čim!) tiskna na prigodnim torbama i priručniku o volontiranju.

Unapređenje volonterstva u odgojno-obrazovnom sustavu jedan je od ciljeva konferencije.

Program Konferencije možete naći u privitku.

Priloženi dokumenti:
Konferencija_IPA_PSPS_program_FINAL.doc (714.50 KB)

objavio: Nediljka Galić   datum: 26. 9. 2014.