Dan kruha i zahvalnosti

Godinama se u Drugoj gimnaziji na poseban način obilježava Manifestacija Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje uz humanitarnu akciju.

Već tradicionalna tema Imaj srce -podijeli kruh realizirana je 7. listopada 2014. Voditeljica projekta vjeroučiteljica s. Dolores Brkić dogovorila je način obilježavanja. Uz uobičajenu podjelu najljepših krušnih uradaka korisnicima Mirovnog doma Lovret, prikupljen je veliki kombi paketa prehrambenih proizvoda i plodova zemlje te higijenskih potrepština za beskućnike grada Splita o kojima brine Udruga MOST. Cijeloj organizaciji, uz s. Dolores, pridonijeli su Volonteri Druge kao podupiratelji PMI-a koji su pomagali u školi i u Udruzi MOST. Svojim Darom srca razveselili smo i pomogli obitelji naše slijepe učenice. Manifestacija je bila i natjecateljska što se tiče prikaza Dana kruha kroz interdisciplinarno viđenje, kreiranje i dekoracije stolova, krušne delicije, glazbene i scenske točke, plakate, prezentacije…  Ocjenjivački žiri bio je u sastavu: prof. Ivanka Kovačević – ravnateljica škole, s. Dolores Brkić, prof. i Lidija Omrčen, prof.

Dodijeljene su tri nagrade i svim razredima ocjene zalaganja iz predmeta u kojima su izrazili svoju kreativnost. Cilj ovog projekta: kod mladih razvijati sposobnost stvaralaštva i interdisciplinarnog pristupa u obrazovanju te kulturu solidarnosti, vrijednosti volonterstva, altruizma, djelotvorne ljubavi i socijalne osjetljivosti po uzoru Stadlerova gesla Imaj srce.

Danas, 10. Listopada 2014., na Svjetski dan beskućnika, grupa naših volontera i podupiratelja PMI-a posjetila je Udrugu MOST te razveselila beskućnike svojom mladošću i podrškom.

Nikol Jerković

Martina Brkić

objavio: Nediljka Galić   datum: 14. 10. 2014.