DESET GODINA DRAMSKE DRUŽINE DRUGE NA LIDRANU

Dramska Družina Druge je po deseti put trijumfirala plasiravši se na državnu smotru Lidrana kao najbolji u Splitsko dalmatinskoj županiji, i to u najprestižnijoj kategoriji skupnog scenskog nastupa izvedbom drame Lukino evanđelje, te izvedbom monodrame Vrčina u pojedinačnom scenskom nastupu.

U drami s pjevanjem, skupnog scenskog nastupa, Lukino evanđelje, napisane povodom tragične smrti Luke Ritza, sudjelovali su sljedeći učenici: Mia Franulović, 4.d, Monika Sarač, 4.d, Luigi Šago, 4.a, Nina Čagalj, 4.a, Franko Kelam, 4.a, Nikola Punda, 4.a, Duje Šimig, 3.d, Sven Bakić, 2.e, Zdravko Vukelić, 2.d, Antonija Grljušić, 2.d.

Dramska Družina Druge u Šibeniku

U monodrami, pojedinačnog scenskog nastupa Vrčina, Ivana Raosa, nastupio je Zdravko Vukelić, 2.d.

Državno povjerenstvo je oba nastupa pohvalila i ocijenila visokim ocjenama izrazivši divljenje prema učenicima i njihovoj kreaciji!

Ovo je deseta, jubilarna godina rada Dramske, i ovo je deseta godina sudjelovanja Dramske na najvišoj državnoj razini Lidrana, a sve je počelo 2006. godine, a u ovih deset godina (2006. – 2016.) u Dramskoj Družini Druge sudjelovali su sljedeći učenici:

Ivana Gilić, Edita Kolombo, Stipe Radoja, Hrvoje Vrdoljak, Edi Ćelić, Denis Klopotan, Petra Kovačić, Ana Kusijanović, Nina Slišković, Zrinka Maras i Ninin pas Noa, Jagoda Kumrić, Toni Stojanac, Vlado Gavrilović, Lara Reić, Antonio Radan, Dunja Ercegović,  Frane Šunjić, Miroslav Milan Stude, Magdalena Vukšić, Bruna Radić, Anton Palić, Nada Milić, Dominik Balić, Ela Gizdić, Ivana Šuljug, Ivona Pavić, Anita Pavić, Uršula Huljev, Tihomir Šiškov, Kristina Škoro, Vedrana Plazibat, Šime Tolj, Filipa Dora Ćapeta, Tea Mateta, Hana Perković, Luigi Šago, Nina Čagalj, Nora Vuić, Lucija Batarelo, Monika Sarač, Mladen Palić, Galan Grubiša, Zdravko Vukelić, Sven Bakić,  Franko Kelam, Antonija Grljušić, Duje Šimig, Mia Franulović, Nikola Punda.

Svih dosadašnjih deset naših godina rada Dramska je sudjelovala na državnoj smotri Lidrana i to s osam skupnih scenskih nastupa i s pet pojedinačnih scenskih nastupa, a od učenika s Dramske Edi Ćelić je završio akademiju glume u Osijeku i tamo radi u lutkarskom kazalištu, a nastupa i u HNK Osijek, Petra Kovačić je završila glumačku akademiju u Splitu i stalno je zaposlena u HNK Split gdje i glumi, Stipe Radoja je pred završetkom glumačke akademije u Splitu, ostao mu je samo diplomski, no već kao profesionalni glumac često glumi u HNK Split, Jagoda Kumrić je nakon glumačke profesionalne karijere prošle godine upisala glumačku akademiju u Splitu, a Dunja Ercegović je nakon uspješne glume u HNK Zadar prebacila se u glazbene vode i veoma je uspješna kantautorica na međunarodnoj glazbenoj sceni.

Boris Škifić, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 28. 4. 2016.

« Svibanj 2024 »