DAN SREDNJIH ŠKOLA ŽUPANIJE

Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije je manifestacija koja ima za cilj na jednom mjestu dati informacije na temelju kojih učenici mogu donositi odluku o odabiru zanimanja. Tako su se u subotu, 13. svibnja  (od 10 do 15 sati), ispred HNK Split na Trgu Gaje Bulata slile rijeke osnovaca i njihovih roditelja, a dočekali su ih učenici i profesori srednjih škola s područja naše Županije.

Učenici Druge predstavljaju školu

Svaka škola ponudila je ono najbolje od sebe te se pokazao sav raskoš ponuda.

Projekt je organizirao Upravni odjel za društvene djelatnosti Splitsko-dalmatinske

županije u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje - Područnim uredom Split, te Hrvatskom gospodarskom komorom i Obrtničkom komorom Splitsko-dalmatinske županije.

II. GIMNAZIJA opremila je svoj štand prikladnim materijalima koji govore o njenim  aktivnostima. Divno je bilo vidjeti zajedno učenike i profesore, domaćine naše škole, dok odgovaraju na mnogobrojna pitanja učenika i njihovih roditelja. A kad su u programu nastupili naši predstavnici, ponosu i sreći nije bilo kraja.

Malo je reći da je publika ostala bez riječi nakon što je profesor Bošnjak izveo Cohenovu Aleluyu.

Šlag na kraju programa je nastup naših vokalista. Duje Šimig zagrijao je atmosferu izvodeći Tošinu pjesmu Ima li dan za nas, a nastup za pamćenje odradili su Roxi Keen i Bruno Jakobljević izvodeći mix This is gospel - Panic at the disco ; Hi 5 song medley.

Ljubav se uvijek iskazuje djelima, a ljubav prema školi pokazali su naši učenici i profesori  ponosno predstavljajući svoju Školu široj javnosti, a posebno budućim srednjoškolcima.

N.G.

objavio: Nediljka Galić   datum: 16. 5. 2017.