UČENICI II. GIMNAZIJE NA PREDAVANJU "ŠTO ZNAČI GOVORITI?"

Učenici 2.b, 3.d i 3.e u pratnji prof. Ive Polić prisustvovali su predavanju doc.dr.sc. Jagode Granić s Filozofskog fakulteta u Splitu "Što znači govoriti? Od uvjeravanja do manipulacije" održanom 1. lipnja 2017. u prostorijama Gradskog kotara Lovret.

Učenici II. GIMNAZIJE na predavanju doc.dr.sc. Jagode Granić

Predavanje je organizirala splitska udruga "Darovita djeca"  koja surađuje s pojedincima i institucijama u obrazovanju kako bi darovita djeca ostvarila svoj puni potencijal. Naši su se

učenici rado odazvali pozivu udruge "Darovita djeca" i sa zanimanjem poslušali predavanje doc.dr.sc. Granić. Zajednički je zaključak bio da su retoričke vještine nužne u svakom području ljudskog djelovanja i da je osim govorenja iznimno važno znati i slušati. Učenici su naučili koji su najčešće korišteni argumenti u javnom diskursu, posebno političkom, i kako procijeniti valjanost argumenta. Odsad će zasigurno kritički prosuđivati javne govornike kako bi zaključili je li riječ o uvjeravanju ili manipulaciji. Čestitamo i zahvaljujemo doc.dr.sc. Jagodi Granić i udruzi Darovita djeca na odličnom predavanju i veselimo se budućim susretima i suradnji!

Iva Polić, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 6. 6. 2017.