Terenska nastava i duhovna obnova u Međugorju

Devedeset vjeroučenika Druge gimnazije hodočastilo je u Međugorje na duhovnu obnovu, što je već postalo lijepa tradicija naše škole. Učenike su pratili organizatorica s. Dolores Brkić i profesori Ivan Bošnjak, Ante Begović, Jasna Nizeteo i Sanja Butterin Lučić.

Učenici i profesori u Međugorju

Najvažniji ciljevi puta bili su euharistijsko slavlje i sakrament pomirenja te posjet zajednici Cenacolo čije su okvirne teme bile:

• bijeg od slobode; iz nesigurnosti u ovisnosti
  • potraga za trajnim vrednotama
  • ljubav Božja nas je uskrsla

Misa je bila održana na engleskome jeziku pa je i samo misno slavlje doprinijelo interdisciplinarnosti putovanja. Učenici su poslušali svjedočanstva mladih koji su se uspjeli spasiti vrtloga raznih ovisnosti, uz savjet da ih ne zavede isključivo svijet interneta jer uvijek mogu pronaći utočište u duhovnim razgovorima i komunikaciji sa svojim roditeljima. Projekt je time uspješno završen, a učenici i učitelji su se prepuni pozitivnih dojmova vratili u Split.

Magdalena Mrčela, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 4. 12. 2017.