DRUGAČIJI I IVKA NA DRŽAVNOJ SMOTRI LIDRANO 2020.

Učenici II. gimnazije opet oduševili! Među literarnim, dramskim i novinarskim radovima učenika koje su prosudbena povjerenstva odabrala za državnu Smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2020. svoje su mjesto pronašli školski list II. gimnazije DRUGAčiji i novinarski rad naše učenice Ivke Živković-Kuljiš.

Ivka Živković-Kuljiš i DRUGAčiji

Školski list rezultat je predanog rada novinarske grupe naše škole  pod mentorstvom profesorice Marije Ljubenkov. Podsjetimo da je list uredila prošlogodišnja maturantica

Lea Lozančić, a krasi ga i odličan umjetnički podlistak DrugArt.

Učenica Ivka Živković-Kuljiš (2.d) pod mentorstvom profesorice Ive Polić napisala je rad Kako su mediji utjecali na društvenu percepciju predsjedničkih kandidata u kojem analizira medijske tekstove nastale tijekom kampanje za izbor predsjednika Republike Hrvatske.

Nažalost, ove godine zbog pandemije bolesti COVID-19 nisu mogli biti vrednovani skupni i pojedinačni scenski nastupi. U protivnom bi se našim novinarima na državnoj smotri zasigurno pridružila i legendarna Dramska družina Druge pod mentorstvom profesora Borisa Škifića.

Školski list možete prolistati klikom na poveznicu Drugačiji, a u njemu možete pročitati i Ivkin rad! Čestitamo našim učenicima na uspjehu i nadamo se uspjehu i na sljedećem LiDraNu!

Iva Polić, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 16. 10. 2020.