HEAR YE, HEAR YE!

Završen je još jedan natječaj kreativnoga pisanja na engleskome jeziku II. gimnazije, koji organiziraju profesorice Anamarija Brzica i Ana Pavičić Lešić. Ove su se godine naši učenici inspirirali predivnom rečenicom autorice Leslye Walton Why would you be given wings if  you weren't meant to fly? Prosudbeno je povjerenstvo pažljivo proučilo prijavljene radove i odabralo pobjednike u kategoriji pjesme i kratke priče.

U kategoriji pjesme prvo je mjesto osvojila naša maturantica i nagrađivana  pjesnikinja Ema Gabela (4. f). Svojom predivnom pjesmom Mighty shadow... osvojila je srca članova Povjerenstva i zasluženo odnijela pobjedu. Slijede je Hana Šumić (1. f)  i Rosana Ercegović (1. f) koje su napisale pjesme o životu i smrti te, zauzevši 2. i 3. mjesto pokazale da nas je i nova generacija obogatila nadarenim pjesnikinjama.

Što se tiče kategorije kratke priče, prvo je mjesto pripalo fantastičnomu radu učenice Đane Dadić (2. f). Đana je u svojoj priči The story behind the slaughter pokazala svoju izvanrednu umješnost uspješno spojivši kriminalističku i ljubavnu priču. Drugo je mjesto osvojila Nikolina Nožina (3. e) koja je svojom kratkom pričom o književnom stvaranju, baš poput svoje golubice, dosegla nebeske visine. Upečatljiva ljubavna crtica Lucije Bubić (1. d) zauzela je 3. mjesto.

Uistinu, uzvinuli su se naši učenici visoko na krilima svoje mašte, kreativnosti i poznavanja engleskoga jezika i omogućili nam svima uživanje u zvjezdanome sjaju svojega stvaralaštva. Čestitamo svima i veselimo se novim plodovima njihovih pera!

objavio: Nediljka Galić   datum: 9. 6. 2023.