Studijsko putovanje u Austriju i Njemačku (1.11.- 6.11. 2023.)

Učenici naše škole su ove godine u pratnji svojih nastavnica, prof. Ajlin Andreis Sarun, prof. Klaudije Dužević i prof. Ane Grimani Lovrić, odlučili otputovati na zanimljive destinacije. Započeli su u Austriji, oduševljeni arhitekturom grada Linza te njihovom ukusnom Linzer tortom. Noćili su u živopisnom Regensburgu, a zatim putovali kroz Leipzig u popodnevnim satima te na koncu stigli na odredište - Berlin. Panoramska vožnja uz objašnjenja lokalnog vodiča ostavila je sve bez daha, no pravi hit je bio naredni dan: penjanje na vrh Berlinske katedrale, posjet originalnoj Nefertiti, fotografiranje ispred Brandenburških vrata i Reichstaga. Na iznenađenje učenika i nastavnica, Božićni sajam je upravo počeo toga dana kada su boravili u Berlinu, tako da su svi unaprijed osjetili duh Božića, koji je tamo posebno opipljiv. Navečer su otišli u tradicionalni restoran i uživali u njemačkim specijalitetima.

Doživljaji u Njemačkoj ne bi bili potpuni bez posjete Potsdamu i veličanstvenom dvorcu Sanssoucci, no pravo otkriće je bila Neues Palais, sa dvoranama napravljenim od školjaka i mramora. Posljednji dan sudionici putovanja su posjetili Dresden, a na putu prema Hrvatskoj zaustavili su se na večeri u egzotičnom restoranu u Češkom Krumlovu, gdje su uživali u lokalnim specijalitetima. Kući su se vratili ujutro, pomalo umorni, ali ispunjeni doživljajima sa putovanja koje će im, kako kažu,  ostati u predivnom sjećanju.

objavio: Ana Krajinović   datum: 13. 11. 2023.