NAGRAĐENI UČENICI NA IZLETU

Na županijskom natjecanju iz Vjeronauka (Vjeronaučnoj olimpijadi)  ekipa II. GIMNAZIJE osvojila je 3. mjesto i dobila priliku da sa još osam ekipa i njihovih mentora otputuje na jednodnevni izlet u Marijansko svetište Krasno i u Udbinu.

Izuzetno vesela ekipa mladih  uputila se prema Velebitu gdje se nalazi hodočasnička zavjetna crkva i kip Gospe Krasnarske odjevene u mladenku.  Upravitelj svetišta, don Nikola Komušanac, ispričao nam je legendu o svetištu.

Prema predaji, skromni pastiri su na mjestu današnje crkve našli Gospin lik i odnijeli ga u polje gdje je bila jedna kapelica, ali se lik iznova vraćao. To je ponukalo mještane da upravo na tom mjestu sagrade zavjetnu crkvu.

Drugo odredište bila je crkva Hrvatskih mučenika u Udbini, a domaćin je bio župnik fra Nediljko Knezović. Kad se dovrši, crkva će biti posvećena svim znanim i neznanim hrvatskim mučenicima u proteklim ratovima.

Ovaj izlet pamtit ćemo i zbog  posjete Kuterevu, utočištu za mlade medvjede.

Marilena Babić, 4.c

Nagrađeni učenici

Marilena Babić

Jakša Milanović

Petra Krvavica

Kristina Lovrić

mentorica s. Dolores Brkić

objavio: Nediljka Galić   datum: 20. 4. 2011.

« Svibanj 2024 »