GLUMCI DRUGE PETI PUT NA LIDRANU

Kako je Dramska družina Druge gimnazije pobijedila na gradskom i županijskom natjecanju Lidrana u najprestižnijoj kategoriji grupnog scenskog nastupa dvadesetminutnom predstavom H kao Hamlet, po peti put stekli su pravo nastupa na državnoj smotri Lidrana.

Smotra najboljih predstava u Hrvatskoj održana je u Šibeniku (Hotel Ivan) od 12. do 14. 4. 20011. Oko podneva, 13. travnja, izvedena je naša predstava.

Bez lažne skromnosti, priča se o tome, učenici su dobili daleko najduži pljesak pa su se više puta morali vraćati na pozornicu, a sve je to potvrđeno sutradan kada je na Okruglom stolu tročlana profesionalna komisija bila nedvojbeno oduševljena izvedbom, izrazila sve pohvale i ocijenila izvedbu gotovo savršenom, s primjedbom da se ne odustane od rada jer se može napraviti dogodine i bolje od savršenog što oni očekuju i vidjeti.

Takvim pohvalama, a i smještajem, zabavom i druženjem s talentiranim učenicima iz cijele Hrvatske, naši učenici su bili oduševljeni te su se veseli i puni raznih dojmova vratili u Split. Učenici su svojim profesionalnim pristupom pri nastupu i odgovornim ponašanjem za vrijeme slobodnog vremena zaslužili sve pohvale.

Čestitamo na izuzetnom uspjehu Dramske i svih učenika, i neka dogodine bude, kao što je to poželjela i komisija Okruglog stola, “bolje od savršenog”.

Boris Škifić, prof.

Dramska družina Druge - DDD

H kao Hamlet – autor Boris Škifić, prof.

Uloge:

Hamlet - Tihomir Šiškov, 1. a

Polonije - Anton Palić, 3. b (drugi put na Lidranu)

Ofelija - Bruna Radić, 3. c (drugi put na Lidranu)

Duh Hamletovog oca - Kristina Škoro 2. b

Klaudije - Uršula Huljev 1. f

Gertruda - Anita Pavić 1.a

Laert -  Šime Tolj, 3. b

Gitaru svirala, songove komponirala i glumila: Dunja Ercegović, 4. a (treći put na Lidranu)

Dunjine pomagačice: Ivona Pavić 1. a i Vedrana Plazibat 3. b

Voditelj : Boris Škifić

objavio: Nediljka Galić   datum: 20. 4. 2011.