IMAJ SRCA - PODIJELI KRUH

I ove godine u II. GIMNAZIJI - Split na poseban način 6. studenoga obilježena je  manifestacija Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.
Tema je bila Imaj srca - podijeli kruh, a voditeljica projekta s. Dolores Brkić dogovorila je način obilježavanja u kojem su svi mogli pokazati dobrotu svoga srca i želju za pomaganjem.

Svaki razred priredio je svoje viđenje Dana kruha, a zajedničko svima je bila humanost i solidarnost. Dekorirane stolove, ukusne delicije, glazbene i dramske točke na svim jezicima koji se uče u školi, plakati i prezentacije samo su dio učeničkih izričaja. Prikupljeno je mnogo korisnih proizvoda, hrane i higijenskih potrepština. Ugodno iznenađenje bio je razred koji je donirao 100 kilograma krumpira, 10 kilograma kapule  i 14 kg  mandarina. Sve donacije, kao i dosadašnjih godina, uručene su beskućnicima grada Splita o kojima brine udruga Most.
Pored humanitarnog karaktera, manifestacija je bila i natjecateljska. Dodjeljivane su prve tri nagrade za svaki razred i grand prix na razini Škole. Zato su učenici dobili i ocjene za zalaganje iz predmeta u kojima su izrazili svoju kreativnost jer je ovaj projekt interdisciplinarnog karaktera.
Dekoracije učionica, glazbene i dramske točke učenika ocjenjivalo je povjerenstvo u sastavu prof. Dolores Brkić, prof. Ana Lovrić, predsjednica Školskog odbora i prof. Lidija Omrčen, a  manifestaciji su nazočili i dvojica djelatnika iz udruge Most.
Sve pohvale i profesorima koji su s učenicima sudjelovali u humanitarnoj akciji kao i učenicima volonterima PMI (Prijatelji Malog Isusa) koji su pomagali u organiziranju ove djelotvorne ljubavi prema beskućnicima. Vođeni Njegovim evanđeoskim riječima “Jer što god ste učinili jednome od ove moje najmanje braće, Meni ste učinili.“

Dora Bjelanović, Petra Krvavica, Petra Perišić, Mirna Vučemilo  4.D

NAGRADE ZA KREATIVNOST
Grand PRIX:    1.d, 2.e, 2.f
      1.nagrada:
                1.a, 1.c, 1.e, 4.b, 3.a, 3.b
      2.nagrada:
                2.a, 2.b, 2.c, 4.a, 1.f
      3.nagrada:
                3.f, 1.b
      Priznanje:
                2.d, 3.c, 3.d, 3.e, 4.d, 4.e, 4.f, 4.g

objavio: Nediljka Galić   datum: 14. 11. 2012.