BOŽIĆNA RIJEKA LJUBAVI PMI-a

Prijatelji Malog Isusa i simpatizeri  PMI-a II. gimnazije Split, kroz radosno humano djelovanje u adventsko vrijeme, nastojali su prepoznati prerušenog Malog Isusa u potrebitima, bolesnima i osamljenima te su sudjelovali i organizirali niz koraka ljubavi IMAJUĆI SRCA.

Učenici II. GIMNAZIJE u Mirovnom domu Lovret

„Prijatelji, imamo li srca?“- akcija je za  malog anđela, Matka Bulića kojemu je trebala operacija u Italiji.  Učenici 3.F volontirali su 15 dana (3. 12.- 20. 12.) na splitskoj rivi unatoč velikoj hladnoći.  „Vjerovali ili ne ­- i vi možete mijenjati svijet!“- Božićna akcija Hrvatskog Caritasa  Za 1000 radosti, tradicionalna je u II. GIMNAZIJI. Ove godine prodavale su se učenicima i profesorima Caritasove kartice, tjedan pred nedjelju Caritasa. Isto tako, svoj doprinos PMI-a  dali su u trodnevnoj Božićnoj akciji Međunarodnog volonterskog programa za mlade «Božićna košarica» u velikom Konzumu na Sirobuji prikupljajući namirnice i higijenske potrepštine za najsiromašnije.
Volonteri Druge nastavljaju organizirati kreativnu radionicu za izradu božićnih ukrasa, košarica, anđela i čestitaka  te su najbolje uratke  poklonili djeci u Domu «Maestral» a 20. prosinca u Mirovnom domu «Lovret» razveselili su starije osobe i djelatnike. Kao točka na «i»  gimnazijalci su posjetili i darivali štićenike Centra «Juraj Bonači» za djecu s poteškoćama u razvoju.
Posebno su se istakli učenici 3. A razreda u humanitarnom djelovanju – izabrali su kumče u Africi (dugogodišnja aktivnost škole) te su Udruzi «Zdenac» uplatili novac za jednogodišnje školovanje svog kumčeta.

Antonela Barun, 3.F

s. Dolores Brkić, voditeljica PMI

objavio: Nediljka Galić   datum: 21. 1. 2013.