Božićni mozaik dobrote

Osvrnuti sa na djelatnost volontera Druge veliko je zadovoljstvo. Što se sve radilo i kakav osjećaj dobrotvorni rad izaziva u mladim ljudima donosi Marija Omrčen.
Tkati nam je niti dobrote svakog dana, ali jedan poseban mozaik dobrote tradicionalno slažemo kockicu po kockicu u vrijeme Došašća. Isusa želimo pohoditi  u bližnjima te unijeti radost i novu nadu.

Prodaja kolača

Mi, PMI-a i podupiratelji iz Druge gimnazije Split, organizirali smo, u pripremi za Božić, radionice, projekte, posjete :
 - sudjelovanje u akciji Za 1000 radosti hrvatskog Karitasa
 - sudjelovanje na Humanitarnoj izložbi za misije
- kumstvo za jedno dijete u Africi
- Dom Miljenko i Dobrila u Kaštelima (djeca)
- Dom Sv. Rafael u Solinu (osobe s posebnim potrebama)
 - Mirovni dom - Vukovarska, Split
- Mirovni dom - Zenta, Split
- Mirovni dom - Lovret, Split (dekoracija prostora i jaslica)
- prodaju kolača za Dom Juraj Bonaći (osobe s posebnim potrebama)
- Kreativnu radionicu za Dječji Karitas - Split
- darivanje Božićnog prijatelja - (suradnja s Dječjim Karitasom)
- nekoliko pojedinačnih posjeta potrebnima
- sudjelovanje u Božićnom koncertu naše škole šireći Božićnu radost i poruku
- animiranje pjevanja na sv. misi Polnoćki  u Mirovnom domu Lovret.
Sve je bio dar mira, radosti, zadovoljstva u srcu, ali bih, ipak, izdvojila sljedeće:
Vraćajući se iz kapele Doma Lovret s mise Polnoćke (slavljena je u 17 sati), srca su nam bila ispunjena posebnom radošću i blagoslovom. Božić je, pomislili bi mnogi od nas. Uljepšati pjevanjem liturgijsko slavlje starijima, pohoditi svih pjevajući im u njihovim sobama, uručiti im poklone od Uprave doma, gdje su neki pustili  poneku suzu radosnicu…  Dijeliti s njima trenutke ove svete večeri, ima li skupocjenijeg dara?
Program i projekte ostvarivali smo sa koordinatoricom,  našom vjeroučiteljicom s. Dolores Brkić, prof. Ivanom Bošnjakom (PMI-a ), i uz pomoć  naših animatora (Mara Šitum, 4.b, Laura Budimir, 4.b, Nikolina Buzov, 4.b, Marija Omrčen, 3. d, Marin Mrsić, 4.c te Antonela Barun, bivša  učenica). Osjetili smo Božić u srcu, to nam je bio cilj, kao i podijeliti ga bližnjima.
                           Marija Omrčen, 3.d

objavio: Nediljka Galić   datum: 6. 2. 2015.

« Svibanj 2024 »