Imamo zbor, a sad imamo i pijanino

Imati pijanino, a ne biti glazbena škola čini se nemogućim. Dobiti pijanino na dar u današnja, krizna,  vremena, isto tako, čini se nemogućim. Još je manja mogućnost da pijanino donira naš profesor.

Ipak, II. GIMNAZIJI pijanino je donirala Aleksandra Pletikosić, profesorica matematike i fizike, vrsna glazbenica, također.

Zahvala profesorici Pletikosić uz mali buket

Upitali smo profesoricu što ju je motiviralo na ovaj lijepi čin:

- Rezultati našeg školskog zbora su me podstaknuli. I instrument na kojem se stalno ne svira - propada.

Profesor Bošnjak od srca zahvaljuje profesorici Pletikosić na ovom izuzetno humanom činu i poručuje:

- Klavir neće propasti, nego može trajati dok i ja! Knjižnica će godinama odjekivati predivnim zvucima ovog instrumenta, a glasovi Zbora zvučat će još ljepše.

Od ravnateljice nismo dobili klasičnu izjavu. Rekla je samo: „Napišite, ona plače od sreće!“

Pijanino je smješten u školskoj knjižnici te je kompletan raspored polica prilagođen tome. Na svakom odmoru iz knjižnice se šire predivni zvuci. Naime, članovi Zbora svraćaju na svakoj stanci malo zasvirati i u tren dobiju publiku.

I sad je sve kompletirano. Imamo zbor, vrsnog voditelja profesora Bošnjaka i pijanino. Iako Zbor praktično postoji dvije godine, lani su se natjecali na 59. Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu i osvojili srebrnu plaketu. Vjerujemo da će u budućnosti i dalje oduševljavati.

N.G.

objavio: Nediljka Galić   datum: 21. 10. 2016.