NAŠI UČENICI OPET MEĐU NAJBOLJIMA

Povodom Svete godine Božjeg milosrđa, na prijedlog i poticaj Splitsko-makarske nadbiskupije, Katehetski ured organizirao je  literarno-likovni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola na temu Djeca Oca milosrđa. Natječaj je bio otvoren od 10. veljače (početak korizme) do 15. svibnja 2016.

Učenici II. GIMNAZIJE pod vodstvom vjeroučiteljice s. Dolores Brkić i profesora likovne kulture, Tonija Horvatića,  poslali su svoje radove i ostvarili značajne rezultate. Tako je Dea Dolores Javorčić, (sada učenica  2. razreda) osvojila drugu nagradu u kategoriji literarnih radova za rad Poput Petra (voditeljica s. Dolores).

Tri prva mjesta osvojili su naši učenici u kategoriji likovnih radova:

1. nagrada: Nicoletta Patania, 4. r.  (prošlogodišnja maturantica)
2. nagrada: Maja Crnac, 2. r. (sada učenica 3. r.)
3. nagrada: Barbara Šimundić, 4. r.  (prošlogodišnja maturantica)

Voditelji su im bili s. Dolores  i profesor Horvatić.

Prema ocjeni Povjerenstva, najuspješniji radovi bit će nagrađeni, a širi izbor

odabranih literarnih i likovnih radova objavljen je u zborniku radova Djeca Oca milosrđa.

Tako su objavljeni radovi iz 56 škola i to 145 literarnih i 58 likovnih.

S ponosom ističemo da su objavljeni literarni radovi naših učenika: Mie Mužinić, Dee Dolores Javorčić, Ivane Komić, Mile Pašalić, Mie Korda,  Nine Buljan i Tee Miše.  Isto tako, objavljeni su likovni radovi Barbare Šimundić, Andree Budić, Karle Bandić, Antonie Litović, Maje Crnac, Marije Omrčen, Nicolette Patania i Leonarda Tonia Nakića.

Svečana promocija zbornika učeničkih radova Djeca Oca milosrđa bit će  15. studenoga 2016 (utorak, 18.00 sati) u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu.

N.G.

objavio: Nediljka Galić   datum: 3. 11. 2016.