TREĆI BOŽIĆNI KONCERT II. GIMNAZIJE

Božićni koncert II. GIMNAZIJE  u crkvi sv. Križa već je postao tradicija. Ovogodišnji se od prethodnih razlikuje po nazivu – Glazbene radosti II. GIMNAZIJE i sudionicima – sudjelovali su bivši i sadašnji učenici naše škole (solisti i školski zbor). S pravom se može reći da su privilegirani svi koji su se te večeri našli u crkvi slušajući predivne vokalne i instrumentalne izvedbe. Profesor Ivan Bošnjak prepozna sve glazbene talente škole i svima da priliku za nastup. Tako su ove godine kao solisti prvi put nastupili Bruno Jakobljević, 2.a,  Roxanna Keen, 3.a, Duje Šimig, 4.d, i Josip Banovac, 3.a. Raspjevana mladost pokazala je što je zajedništvo i  božićni duh.

Voditeljice programa bile su Klaudia Bulić i Lucija Šušnjar.

Sudionici glazbene fešte bili su posebno ushićeni.

Solisti: Bruno Jakobljević, Josip Banovac, Roko Blažević i Duje Šimig

Ova je  priredba predivna na mnogo načina. Svaka je točka savršeno otpjevana. Zanimljivo je kako glazba ima utjecaj na nas, udružila nas je, svi smo se slagali i zajedno pjevali – izjavio je Bruno Jakobljević.

„Stare zborašice“ , maturantice Lucija i Nikol :  Već je svima poznato da zadnje tri godine naš zbor s radošću priprema božićne koncerte. Ove godine, uz zborske

točke, mnogo je učenika imalo solo izvedbe.
Svaki javni nastup donosi nam dozu samopouzdanja i dobro nas priprema za nadolazeće državno natjecanje na kojem ćemo ostvariti još bolje rezultate nego prošle godine. Uz veselu atmosferu i sposobnog  profesora, ništa nije neostvarivo!

Zbor II. GIMNAZIJE

Najsretniji čovjek bio je Ivan Bošnjak, voditelj zbora. Nije mogao sakriti ushićenje:  Riječima ne mogu opisati divne osjećaje koje sam imao za vrijeme Božićnog koncerta i to najviše zbog učenika koji su s velikom radošću pjevali i uživali u toploj atmosferi. Općenito se može reći da je II. gimnazija lijepa glazbena radionica u kojoj sudjeluje velik broj učenika u školskom zboru, a i solističkim nastupima na visokoj razini i time stječu glazbena iskustva koja će  pamtiti kroz cijeli svoj život. Taj proces pozitivno djeluje na učenike i najljepše je od svega sklapanje novih prijateljstava.

N.G.

objavio: Nediljka Galić   datum: 20. 12. 2016.

Budi i ti dio DRUGAčije priče

Nadležni školski liječnik, dr.Silvana Stipanović, specijalist školske medicine (silvana.stipanovic@nzjz-split.hr), Trg hrvatske bratske zajednice 7, Split /Školska poliklinika/ Kontakt:021/480 304

Popis odabranih udžbenika za šk. god. 2023./2024.

Odluka o odabiru udžbenika povijesti

« Ožujak 2024 »