MEŠTROVIĆ BATTLE

Od početka ove školske godine učenici II. gimnazije, Split i Srednje škole Ivana Meštrovića, Drniš, marljivo su radili na projektu Meštrović battle o Ivanu Meštroviću i poveznici njegova života s umjetnošću i matematikom. Predstavljanje je bilo na Zlatnoj večeri matematike, 4. prosinca 2018.

Projekt je imao nekoliko etapa, prva je bila snimanje videa. Učenici iz Drniša predstavili su Galeriju Meštrović, a Splićani Crkvu Presvetog Otkupitelja. Svaka ekipa postavila je onoj drugoj tri pitanja na koja su odgovori dani na promociji projekta. Promocija je najavljena na mrežnim stranicama škola i plakatom.

Pravi Meštrović battle dogodio se u borbi kapetana - predstavnici  grupa postavljali su pitanja iz epizode posvećenoj životu Ivana Meštrovića  u seriji Roberta Knjaza Hrvatski velikani. Drniški

učenici su bili bolji što ih je činilo pobjednicima. Ipak, u trenutku proglašavanja pobjednika  drugačija odluka - rezultat ostao neriješen, a nagrade su dobile obje ekipe. Nagrada – svakoj ekipi kutija slatkiša!

Treći dio projekta je pisanje ode o  Ivanu Meštroviću. Učenici su recitirali svoje radove uz pratnju gitare. Lana Novak, učenica II. GIMNAZIJE, autorica je ode koju su članovi naše ekipe preveli i interpretirali na 5 jezika - engleski, talijanski, njemački, francuski i španjolski!

Učenicima i mentorima projekta, profesorima Vitaljić, Šesnić, Ilić i Horvatić, veliku stručnu podršku dali su profesori Vesna Krželj Velić, Silvana Soldo, Anamarija Brzica, Ivana Grepo, Neda Galić i Ajlin Andreis te kustosica Galerije Meštrović Zorana Jurić Šabić.

Učenici II. GIMNAZIJE u projektu:

Iva Elez i Vedran Lunić (4.d), Dora Dumanić (3.e), Andrea Dražić (3.a), Laura Balić (3.c), Lana Novak (2.f)

Kamera: Marina Babič (2.b)

Montaža: Ivo Pivčević (3.d)

Pratnja na gitari, Ananda Đuranović (2.f)

Autorice plakata: Dora Dumanić (3.e), Lana Novak (2.f)

Mentori projekta iz II. GIMNAZIJE bili su profesori Karmen Šesnić, Sanja Vitaljić, Sanda Ilić i Toni Horvatić.

Dora Dumanić, 3.e

objavio: Nediljka Galić   datum: 18. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »