DANI FRANKOFONIJE U SPLITU

Aktivnost naših Francuza i ove godine obara rekorde. Kao i svake godine profesorica Soldo, sa svojim vrijednim učenicima, pripremila je kratku poučnu predstavu i tako predstavila Drugu gimnaziju na splitskim Danima Frankofonije u susjednoj nam školi

Nastup naših učenica

Nadbiskupijskoj gimnaziji, Split. Ove godine naša već poznata dramska skupina Les cigales oduševila je interpretacijom poznatog djela Otac Goriot ili Pere Goriot, kako to oni kažu. Osim vježbanja francuskog jezika i sklapanja novih poznanstava, uvijek se dobro zabavimo

uz naše vrapčiće. Učenica Đana Smajo, koju već zasigurno znate iz televizijske emisije Zvjezdice, dirnula nas je pjesmom Je suis malade.  Lare Fabian, kako samo ona zna. Profesor glazbene umjetnosti Ivan Bošnjak nam je, također, uljepšao večer izvedbom poznate skladbe iz filma Titanik na francuskom jeziku, naravno. Predstavu, kao i uvijek, uljepšale su glumačke vještine i znanje francuskog jezika osnovnoškolaca iz Splita. I ove godine pridružili su nam se učenici OŠ Brda i OŠ Kamen- Šine. Iz naše škole sudjelovali su prvaši: Sunčana Cambj, Gabriela Peljić, Lara Baković, Alicia Sardelić. Drugaši: Leonarda Delić, Dajana Ercegović. Trećaši: Luka Crnjac i Andrea Dražić. Te naše maturantice: Julia Veljača, Sunčica Klarić, Magda Profaca, Tina Ljubić, Tina Mucić, Lana Ivanovski, Ivana Grčić i Ivana Reljanović.

Vlatka Antonia Tolj, 4.a

objavio: Nediljka Galić   datum: 3. 4. 2019.

« Svibanj 2024 »