JA SAM PISAC

Literarni natječaj „Ja sam pisac“ – naši sjajni književnici oduševili žiri

Povodom obilježavanja Svjetskog dana knjige nakladnička kuća Znanje organizirala je literarni natječaj za učenike srednjih škola pod nazivom „Ja sam pisac 2019“. Proglašenje finalista i dodjela nagrada i pohvalnica održala se u Kulturnom centru Travno u Zagrebu. Tema natječaja bila je osuvremenjivanje najdražih književnih likova.

Karla Batoz i Jere Čović

Ponosni predstavnici II. gimnazije, učenici Jere Čović (2. d) i Karla Batoz (3. f) bili su pozvani sa svojom mentoricom, prof. Magdalenom Mrčela, na proglašenje pobjednika i

dodjelu pohvalnica. Zaprimili su poziv samo dan ranije, no to ih nije spriječilo da krenu u zagrebačku književnu avanturu. Ove godine ne samo da su pristigla čak 123 učenička rada iz Hrvatske, već i iz inozemstva! Članovi žirija komentirali su radove finalista i teme o kojima su učenici pisali. Jere i Karla osvojili su zavidno peto i šesto mjesto i pohvale za svoje tekstove o Hekubi i Emmi Bovary.

Nakon ceremonije članice žirija osobno su došle pohvaliti naše učenike te im poručile da ih s veseljem očekuju sljedeće godine. Osobito im se svidjela satira koja je prožimala oba rada. Jedna je članica žirija svojim komentarom sažela najljepšu želju i poticaj za naše kreativce: „Kao da sam čitala Dežulovića ili Tomića, možda očekuju svoje nasljednike!“

Karla Batoz, 3. f

objavio: Nediljka Galić   datum: 6. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »