MATEMATIKA JE IN

Znanstveni klub Druge gimnazije pred kraj školske godine organizirao je za naše učenike dva predavanja iz područja matematike čime naša škola nastavlja proces popularizacije ovog predmeta izvannastavnim aktivnostima i zanimljivim predavanjima.

Prvo predavanje održano je u ponedjeljak, 27.svibnja,  u kabinetu Fizike. Prvi dio predavanja pod naslovom „Da Vinci i matematika“ održale su učenice Nina Čatipović  i Josipa Topčić iz 1.c razreda pod mentorstvom profesorice Karmen Šesnić. Drugi dio predavanja pod naslovom „Opisujemo sustave“ održali su učenici: Karla Žeravica, Sara Utrobičić, Lucija Kačić-Bartulović i Klara Juras

iz 1.d te Ivan Bekavac iz 1.c pod mentorstvom profesorice Sande Ilić. Naše kolege upoznale su nas sa životom talijanskog genija Leonarda Da Vincija, kao i s njegovim mnogobrojnim revolucionarnim izumima. Također smo saznali o načinima opisivanja sustava te nas je profesorica Ilić upoznala s natječajem u opisivanju sustava koje provodi Agencija za odgoj i obrazovanje. Nadamo se da će se tom natjecanju sljedeće školske godine pridružiti i naša škola.

Drugo predavanje održale su učenice 2.f razreda Ananda Đuranović i Lara Bulić pod mentorstvom profesorice Sanje Vitaljić. Tema predavanja bila je bliska drugašima, a glasila je:  “Primjena eksponencijalne i logaritamske funkcije“. Nakon predavanja pokrenuta je prava znanstvena rasprava pa ne sumnjamo da je ovo predavanje imalo učinka među učenicima.

Jere Čović, 2. d

objavio: Nediljka Galić   datum: 1. 7. 2019.

« Svibanj 2024 »