NATJEČAJ ZA ZASNIVANJE RADNOG ODNOSA

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17 i 68/18)  II Gimnazija Split, Nikole Tesle 10, raspisuje

za popunu radnih mjesta:

1. Nastavnik/ica tjelesne i zdrastvene kulture – 1 izvršitelj/ica na  neodređeno nepuno radno vrijeme za 11 sati nastave tjedno
  1. Nastavnik/ica engleskog jezika – 1 izvršitelj/ica na  neodređeno  nepuno radno vrijeme za 4 sata nastave tjedno i na određeno nepuno radno vrijeme za 16 sati nastave tjedno
  1. Nastavnik/ica kemije – 1 izvršitelj/ica na određeno nepuno radno vrijeme za 11 sati nastave tjedno, zamjena do povratka  nastavnice, koja koristi pravo rada s polovicom punog radnog vremena, a najdulje do 30.06. 2020.
  1.  Spremač/ica  – 1 izvršitelj/ica na određeno nepuno vrijeme, 20 sati tjedno, zamjena do povratka na rad radnice koja koristi pravo rada s polovicom punog radnog vremena, a najdulje do 30.06. 2020.

UVJETI:

Kandidati koji se prijavljuju na natječaj, osim općih uvjeta sukladno općim propisima o radu, trebaju zadovoljiti i posebne uvjete propisane člankom 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17 i 68/18):

- poznavanje hrvatskog jezika i latiničnog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno – obrazovnog rada,

- odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja iz članka 105. stavka 7. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Kandidati koji nisu položili stručni ispit, a budu izabrani, dužni su ga položiti u zakonskom roku. Kandidati koji nisu stekli pedagoške kompetencije, ako budu izabrani, dužni su ih steći u zakonskom roku.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu s naznakom radnog mjesta na koje se prijavljuju, kandidati su dužni priložiti:

1. životopis (s osobnim podacima: osobno ime, adresa stanovanja, kontakt podaci; broj telefona, e-mail adresa)

2. dokaz o vrsti i stupnju stručne spreme (preslika diplome; dokaza o stečenim pedagoškim kompetencijama)

3. dokaz o državljanstvu (preslika osobne iskaznice ili vojne iskaznice ili domovnice ili putovnice)

4. dokaz o evidentiranom radnom stažu (elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o radnopravnom statusu)

5. uvjerenje nadležnog suda da podnositelj prijave nije pravomoćno osuđen niti se protiv njega vodi kazneni postupak  za kaznena djela iz članka 106. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od dana objave natječaja).

Kandidatom prijavljenim na javni natječaj smatrat će se samo osoba koja podnese pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjava uvjete javnog natječaja. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Po isteku roka za prijavu na javni natječaj, Povjerenstvo za procjenu kandidata provest će selekcijski postupak u vidu razgovora s kandidatima koji zadovoljavaju formalne uvjete natječaja, sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u II gimnaziji (poveznica na pravilnik: ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­http://gimnazija-druga-st.skole.hr/upload/gimnazija-druga-st/images/static3/950/File/Pravilnik_o_nacinu_i_postupku_zaposljavanja_u_II._gimnaziji.docx

O vremenu i mjestu održavanja razgovora kandidati će biti obaviješteni najmanje pet (5) dana prije održavanja razgovora putem web stranice Škole.

Natječajna dokumentacija neće se vraćati kandidatima.

Nakon odabira kandidata, a prije potpisivanja ugovora o radu, odabrani kandidat će dostaviti originale dokumenata ili ovjerene preslike na uvid.

Sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka broj 2016/679 i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne novine br. 42/18) svi dokumenti dostavljeni na natječaj poslani su slobodnom voljom kandidata te se smatra da je kandidat dao privolu za obradu svih podataka, a koji će se obrađivati isključivo u svrhu provođenja natječajnog postupka.

Kandidati koji se u prijavi na javni natječaj pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema nekom od posebnih zakona dužni su uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. stavak 1. - 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17) uz prijavu na natječaj dužni su osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostaviti i dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji. Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 , a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, potražiti na sljedećoj poveznici:

Prilikom zapošljavanja oba spola su u ravnopravnom položaju.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti osobno ili poštom u roku od osam (8) dana od dana objave natječaja na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, te na mrežnim stranicama Škole, na adresu:

II. GIMNAZIJA SPLIT, Nikole Tesle 10, 21000 Split, s naznakom „ za natječaj“.

O rezultatima natječaja svi kandidati će biti obaviješteni na jednak način pod jednakim uvjetima odnosno putem obavijesti na web stranici Škole.

U Splitu, 26. studenog  2019. g.

Ivanka Kovačević, prof

objavio: Nediljka Galić   datum: 27. 11. 2019.

« Svibanj 2024 »