DNEVNIK 4.A

U petak, 29.11. u Gradskoj knjižnici Marka Marulića održala se promocija romana Dnevnik 4.a naše vrijedne kolegice Magdalene Mrčele. Mrčela se čitateljskoj publici predstavila prije dvije godine svojim prvim romanom za djecu Kako je Flegmarin postao kapetan, a inspiracija za ovo novo djelo došla je iz učionica

Promocija u GK Marka Marulića

II. gimnazije pa je roman i namijenjen toj dobnoj skupini. Kako je sama autorica rekla, njezino prvo razredništvo i svi lijepi i manje lijepi trenutci u toj ulozi inspirirali su je i potaknuli da napiše ovaj tinejdžerski roman koji ogoljuje odnose učenika i profesora i upravo je zato zanimljiv i vrijedan.

Na promociju je došlo mnogo kolega iz naše škole, ali i mnoštvo naših učenika pa su u ugodnoj atmosferi čuli kako je knjigu doživjela njezina urednica Snježana Babić-Višnjić, poslušali ulomke iz romana koje su učenici čitali, samu autoricu, a na kraju je odvojeno vrijeme za pitanja publike.

Magdaleni želimo uspjeh u promoviranju ovog zanimljivog romana i mnogo inspiracije za djela koja dolaze!

Marija Ljubenkov, prof.

objavio: Nediljka Galić   datum: 6. 12. 2019.