IZVRSNIM SE NE RAĐAMO, IZVRSNIM POSTAJEMO

Profesori Druge vrlo su aktivni u nastavi na daljinu u svakodnevnom radu s učenicima, ali i šire. Naime, aktivno su uključeni u pripremu video lekcija u Školi za život postavljajući svoje uratke na You tube.

Naše matematičarke su se posebno angažirale. Tako je Sanda Ilić pripremila tri video lekcije za učenike drugih razreda srednje škole i to Eksponencijalne nejednadžbe, Logaritamske nejednadžbe  i Rotacijska tijela .

I Sanja Vitaljić je pripremila tri video lekcije za učenike četvrtih razreda srednje škole. To su

Graf polinoma (analiza tijeka funkcije) , Konveksnost i konkavnost  i Graf racionalne funkcije (analiza tijeka funkcije.

Profesorica matematike Aleksandra Pletikosić suautorica udžbenika  Školske knjige za prvi razred iz matematike Matematika, udžbenik sa zbirkom zadataka za matematiku u prvom razredu srednjih škola pripremila je Scenario za provedbu projektnog zadatka Primjena trigonometrijskih omjera  i Računanje vrijednosti trigonometrijskih omjera kutova 30°, 45° i 60° primjenjujući inovativne metode poučavanja po kurikulumu Škole za život.

Imamo džokera i u geografiji. Profesorica Branka Politeo, kako bi učenje učinila jednostavnijim i dinamičnijim, kreirala je nekoliko igrica kojima olakšava proces učenja. Za učenike prvih razreda izradila je igricu  na temu Voda na Zemlji u kojoj učenici, rješavajući različite zadatke,  traže skrivene brojeve, a rezultate na kraju šalju profesoru. Igricu možete pronaći na poveznici https://view.genial.ly/5ec2a3dec43c000d3ff8da11/game-breakout-voda-na-zemlji

Druga igrica namijenjena je učenicima trećih razreda u kojoj putuju na različite krajeve svijeta i odgovaraju na pitanja o različitim zemljama. Nakon što riješe sve zadatke, dobivaju šifru kojom otvaraju sef u kome se nalazi cjepivo koje će spasiti čovječanstvo od smrtonosnog virusa. Igricu ćete pronaći na poveznici https://view.genial.ly/5ec4d290e7aa710d1ecb7aa6/game-breakout-potraga-za-cjepivom.

Svi se možete malo zaigrati, zabaviti i provjeriti svoje znanje, a rezultate ne morate slati profesorici.

U ekipi izvrsnih nalazi se i naša profesorica Magdalene Mrčela. Njena metodička priprava Specijalna potreba uvrštena je u digitalni metodički priručnik za ostvarivanje odgojno-obrazovnih ishoda novih predmetnih kurikuluma i međupredmetnih tema. Povezuje Hrvatski jezik i Međupredmetnu temu Zdravlje na metodičkom predlošku teksta "Specijalna potreba" Lade Vukić. Predlaže aktivnosti i projektne zadatke unutar kojih se podiže svijest o učeničkim posebnostima, pogotovo o poremećajima iz spektra autizma te se kao takva može koristiti u sklopu Sata razrednika. Magdaleninu metodičku pripravu možete vidjeti na poveznici https://skolazazivot.hr/wp-content/uploads/2020/02/HRVATSKI-JEZIK-1-S%C5%A0-Specijalna-potreba-1.-sat-MM.pdf

objavio: Nediljka Galić   datum: 5. 6. 2020.

« Svibanj 2024 »