preskoči na sadržaj
Vijesti

TREĆA NAGRADA DRUGOJ GIMNAZIJI

U veljači ove godine Ministarstvo branitelja Republike Hrvatske objavilo je 2. javni poziv za najbolju kratku priču o Domovinskome ratu. Pristiglo je 80-ak radova iz cijele Hrvatske, a čast nam je što je rad naše učenice 2.d razreda, Lucije Vilić,  prepoznat u jakoj konkurenciji. Povjerenstvo za vrjednovanje radova, sastavljeno od srednjoškolskih i sveučilišnih profesora, novinara, književnika i dramaturga, odlučilo je našu Luciju nagraditi izvrsnim 3. mjestom. Tako će Lucijina priča „Rat je ono poslije rata” biti objavljena u zborniku kratkih priča, uz još 30-ak radova koji su ušli u uži izbor, ali i novčano nagrađena.

Dodjela nagrada očekuje se za Dan pobjede i domovinske zahvalnosti u Kninu, a ako je suditi


prema prošlogodišnjoj dodjeli, uručit će ju sam državni vrh. Važnost ovoga natječaja prepoznala je i Hrvatska radiotelevizija koja subotnje izdanj emisije „Veterani mira” posvetila upravo ovome natječaju pa je naša Lucija pohvaljena i na javnoj televiziji, što je iznimna čast, kako za nju tako i za našu školu.  Lucija je pokazala izniman talent u priči koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim i nadamo se da neće stati na ovome. Čestitamo!

                                                                   Ema Bodrožić-Selak, prof.

Više informacija možete vidjeti OVDJE!

 



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Nediljka Galić   datum: 7. 6. 2020.

Aktualnosti

VAŽNA OBAVIJEST!

Web stranica www.drugagimnazija.hr je službena stranica II gimnazije - Split. Stranica je privremeno nedostupna i dok traje proces popravka, ovdje će se prikazivati službene obavijesti i relevantne informacije o svakodnevnom poslovanju škole.

 

 

 


Tražilica

Kalendar
« Studeni 2025 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji





preskoči na navigaciju