TREĆA NAGRADA DRUGOJ GIMNAZIJI

U veljači ove godine Ministarstvo branitelja Republike Hrvatske objavilo je 2. javni poziv za najbolju kratku priču o Domovinskome ratu. Pristiglo je 80-ak radova iz cijele Hrvatske, a čast nam je što je rad naše učenice 2.d razreda, Lucije Vilić,  prepoznat u jakoj konkurenciji. Povjerenstvo za vrjednovanje radova, sastavljeno od srednjoškolskih i sveučilišnih profesora, novinara, književnika i dramaturga, odlučilo je našu Luciju nagraditi izvrsnim 3. mjestom. Tako će Lucijina priča „Rat je ono poslije rata” biti objavljena u zborniku kratkih priča, uz još 30-ak radova koji su ušli u uži izbor, ali i novčano nagrađena.

Dodjela nagrada očekuje se za Dan pobjede i domovinske zahvalnosti u Kninu, a ako je suditi

prema prošlogodišnjoj dodjeli, uručit će ju sam državni vrh. Važnost ovoga natječaja prepoznala je i Hrvatska radiotelevizija koja subotnje izdanj emisije „Veterani mira” posvetila upravo ovome natječaju pa je naša Lucija pohvaljena i na javnoj televiziji, što je iznimna čast, kako za nju tako i za našu školu.  Lucija je pokazala izniman talent u priči koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim i nadamo se da neće stati na ovome. Čestitamo!

Ema Bodrožić-Selak, prof.

Više informacija možete vidjeti OVDJE!

objavio: Nediljka Galić   datum: 7. 6. 2020.

« Svibanj 2024 »