INTEGRIRANA PISMENOST NA DJELU

Početak školske godine 2020./2021. označio je i početak novog Erasmus+ projekta u kojemu naša škola sudjeluje. Riječ je o projektu naziva „Integrated Literacy in Action“, odnosno „Integrirana pismenost na djelu“. Zagrebačka X. gimnazija „Ivan Supek“ organizator je i voditelj

samog projekta, a osim naše gimnazije u projektu sudjeluju i srednja škola „IES ERAS DE RENUEVA“ iz španjolskoga Leóna te „Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika - Pavol Jozef Šafárik Gimnázium“ iz Rožňave u Slovačkoj.

Radi se o zanimljivu projektu koji se, zapravo, nastavlja na prethodni, a kojim se nastojalo unaprijediti čitateljsku pismenost. Ovog puta pozabavit ćemo se medijskom, financijskom, znanstvenom i matematičkom pismenošću te vidjeti na koje se načine te vrste pismenosti mogu integrirati u svakodnevnome poučavanju. Osim toga, cilj je osvijestiti učenike, ali i kolege nastavnike, kako veoma često predmeti koje podučavamo nisu strogo odijeljeni te je međupredmetna suradnja put koji će nas odvesti do bolje primjene usvojenih znanja u svakodnevnome životu. Na taj smo način u ovaj projekt uključili nastavnike Matematike (profesorice Sanda Ilić, Karmen Šesnić te Sanja Vitaljić), Geografije (prof. Marin Borzić) i Kemije (prof. Dina Spahija), a, s obzirom na to da je službeni jezik projekta engleski, ni jezična strana nije zanemarena.

Kao i mnoge druge aktivnosti pandemija je usporila i ovaj projekt usporila, ali to ne znači da naši nastavnici i učenici miruju. Naprotiv, vrijedno rade na pripremnim aktivnostima za četiri modula projekta s nadom da će svoj rad uskoro moći podijeliti s kolegama i vršnjacima iz drugih država.

Više o projektu i samim aktivnostima možete saznati na sljedećoj poveznici: https://twinspace.etwinning.net/127228/home

Anamarija Brzica, koordinatorica

objavio: Nediljka Galić   datum: 4. 3. 2021.